انواع ایستگاه تقلیل فشار گاز

انواع ایستگاه های تقلیل فشار گاز مجموعه ای از تجهیزات گازی هستند که به منظور کنترل و کاهش فشار و اندازه گیری و فیلتراسیون گاز، با در نظر گرفتن سیستم های ایمنی خاص، تولید و نصب می گردند.
ایستگاهای گاز معمولا از دو نوع اصلی CGS و TBS هستند.
ایستگاهای CGS معمولا فشار گاز 1050 PSI – 1400PSI را به 400 واز 400 به 250 PSI تبدیل می کنند. این ایستگاهای گاز بصورت فلت طراحی و تولید می شوند. بیشتر این این ایستگاهها در ظرفیت بالا تولید می شوند و معمولا برای وردی شهرها و مصرف کننده های خیلی بزرگ مانند نیروگاهها و کارخانه های سیمان و غیره نصب می گردند و یا برای مصارفی که از خط اتصال سراسری کشور، گاز دریافت می کنند مورد استفاده می باشد.
گاز از خط سراسری توسط ایستگاه های CGS دریافت و با فشار 250 PSI به ایستگاههای TBS وارد می شود. در ایستگاه های TBS که از دو نوع فلت و یا کابینتی هستند، فشار گاز معمولا از 250 PSI به 60 PSI تبدیل می گردد.
ایستگاههای کابینتی در ظرفیت های 400، 1000،2500،5000،10000 متر مکعب درساعت طراحی و ساخته می شود.
ایستگاههای میترینگ که در این ایستگاهها عمل تقلیل فشار انجام نمی شود و این ایستگاهها به منظور اندازه گیری مقدار مصرف گاز طراحی تولید می گردند و اجزاء اصلی آن شامل فیلتراسیون و کنتور و تصحیح کننده می باشد. این ایستگاهها نیز در دو نوع کابینتی و فلت قابل تولید می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *