میکرو فیلتر

یکی از تجهیزات تولیدی شرکت افق تحول سپاهان میکرو فیلتر ها هستند که نقش مهم و اساسی در کاهش هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری رگولاتورها و سایر تجهیزاتی که بعد از میکرو فیلتر نصب میگردند دارد. میکرو فیلتر های تولیدی این شرکت بر طبق استاندارد IGS-IN-301 شرکت ملی گاز ایران تولید می گردد. بدنه این نوع فیلتر ها از آلومینیوم ساخته شده در سایز های “1/2 و “1/4 که کلیه اتصالات ورودی و خروجی آن از جنس STAINLESS STEEL  میباشد. المنت این نوع فیلترها از دولایه توری با جنس SINTERED BRONZE تشکیل شده است که قادر است ذرات گرد و غبار زیر 5 میکرون را از سیال مورد نظر جدا کند. دمای گاز ورودی این نوع میکروفیلترها جهت حداکثر بودن فرایند فیلتراسیون بین 10 الی 50  درجه سانتیگراد طراحی شده است.

مزیت و ویژگی میکروفیلترهای تولیدی این شرکت نسبت به نمونه های مشابه طراحی درین تخلیه در زیر درپوش آلومینیومی آن است که امکان تخلیه ذرات ریز جداسازی شده و قطرات مایع احتمالی را به ما میدهد.

شیر های سوزنی

یکی از محصولات تولیدی شرکت افق تحول سپاهان در زمینه ابزار دقیق شیرهای سوزنی یا نیدل ولوها هستند. کنترل و هدایت جریان عبوری سیال از درون لوله یا گذرگاه های کنترلی به صورت دقیق و مسدود کردن مسیر سیال عبوری باعث کاربرد بالای این نوع شیر در صنایع نفت و گاز گردیده است. شیر های سوزنی تولیدی این شرکت به دلیل ساختمان ساده و متریال بکار رفته در ساخت آن که معمولا تمام استیل میباشد  قابلیت کار در دماهای مختلف را دارد. محدوده سایز نیدل ولوهای تولیدی این شرکت “1/4  تا “1 است.

این نوع شیرها بیشتر در مواردی به کار میروند که نیاز به فشار بالا و دبی عبوری کم باشد و همچنین  در مسیرهایی که کار کنترل دبی نیز انجام پذیرد به کار گرفته میشوند.

مکانیزم این نوع شیرها به گونه ای است که جریان پس از ورود به گذرگاه  بدنه وارد یک حفره باریک میشود و با یک چرخش 90 درجه ای به نوک سوزن مخروطی شکل هدایت میگردد که با باز کردن شیر، سوزن مخروطی شکل از روی نشیمنگاه خود بلند شده و اجازه عبور سیال را می دهد.

شرکت افق تحول سپاهان با در نظر گرفتن اصول مهندسی در ساخت نیدل ولوها مانند متریال به کار رفته در این نوع شیرها، دما و فشار کاری آن ها و همچنین استاندارد های مربوطه اقدام به تولید این محصول کرده است.

منیفولد چند راهه

یکی از محصولات تولیدی شرکت افق تحول سپاهان منیفولدهای دو راهه، سه راهه و پنج راهه میباشد که در فشارهای 3000 و 6000 و 10000 تولید میشوند.

از این نوع شیر ها  بیشتر برای بالانس کردن و یکسان سازی فشار در ترانسمیتر های اختلاف فشار استفاده میشود، هچنین در مواردی که نیاز داریم از خط اصلی سیال انشعاباتی جهت نصب تجهیزات مختلف مانند فشار سنج ها گرفته شود از این نوع منیفولدها استفاده میکنیم. منیفولد یک نوع شیر چندراهه است که در موارد کالیبره کردن تجهیزات و خارج کردن گازها و مایعات درون تجهیز و خارج کردن آن از درون خط استفاده میشود. این نوع منیفولد ها در ایستگاه های گاز و نیرو گاه ها که تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شوند نقش مهمی دارند.

نصب این محصول پر کاربرد مزایایی همچون کاهش  افت فشار  به دلیل کوتاهی مسیر،کاهش هزینه های نصب و جداسازی و کالیبره کردن تجهیزات و همچنین حداقل نشتی در مسیر به دلیل اتصالات کمتر را در بر دارد.